Fototapeta do kuchni

Każdy ma inny pomysł na swoją kuchnię. Jedni cenią sobie płytki ceramiczne lub szklane, inni wolą ściany malowane farbą, a jeszcze inni decydują się na nowoczesne rozwiązanie jakim jest fototapeta.

fototapeta

Fot. e-mieszkanie.pl

Fototapety wielu z nas kojarzą się z okresem komunizmu, kiedy to można je było spotkać w co drugim mieszkaniu. Wielkie zdjęcia morskich plaż, lasów czy pustynnych piasków dekorowały ściany i nadawały im nieco odmienności.

Wraz ze zmianami ustrojowymi przyszedł czas na zmiany w dekorowaniu wnętrz. W sklepach pojawiły się dobrej jakości materiały budowlane, dzięki którym ściany stawały się gładkie nie wymagały już używania tapet. Tym samym fototapety na pewien czas zniknęły z polskich domów.

Jednakże jak wiadomo moda zatacza kręgi i powraca – tak też się stało z fototapetami, które po raz kolejny wracają do łask. Dziś można je spotkać nie tylko w każdym pokoju, niezależnie od przeznaczenia, ale również w kuchniach.

Warto wiedzieć, że fototapety używane w kuchni muszą spełniać nieco inne standardy aniżeli te, którymi wyklejane są inne pomieszczenia. Tapeta do kuchni musi być zmywalna, odporna na wilgoć oraz temperaturę. W sklepach dostępne są fototapety laminowane spełniające wszystkie te wymagania. Można nimi wyklejać ściany, albo fronty mebli, które także prezentują się wówczas wspaniale.

Fototapeta to ciekawa alternatywa dla płytek ceramicznych czy farb. Podczas planowania remontu w kuchni warto zastanowić się również nad taką opcją wykończeniową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *