Stolik kawowy – elegancki mebel salonowy

Kilkadziesiąt lat temu funkcję stołu, stolika kawowego, biurka i pewnie jeszcze kilku innych mebli spełniała rozkładana ława. Dziś, kiedy mebel ten odszedł nieco w cień, w salonach naszych domów pojawiły się stoliki kawowe.

stolik kawowy

Fot. muratordom.pl

Stolik kawowy to bardzo elegancki i wygodny mebel. Ustawiany jest zazwyczaj przy kanapie i fotelach, dzięki czemu można na nim postawić filiżanki z kawą, ale również odłożyć czytaną gazetę czy pilota do telewizora.

Dzisiejsze stoliki kawowe są niezwykle zróżnicowane. Ogromną popularnością cieszą się modele pochodzące sprzed kilkudziesięciu, a nawet ponad stu lat, które są chętnie skupowane i odnawiane. Poza starymi meblami, pojawiła się również moda na meble z recyklingu. Dzięki niej np. stare drewniane skrzynie po owocach i palety zyskują

stolik kawowy

Fot. muratordom.pl

całkiem nowe funkcje – w tym również przerabiane są na luksusowe stoliki kawowe.

Mówiąc o niewielkich stolikach zdobiących salony warto zaznaczyć również, że w naszych domach pojawia się coraz więcej mebli wykonanych z bardzo zróżnicowanych materiałów. Dostępne są stoliki z takich materiałów jak wiklina, rattan, szkło a nawet silnik samochodowy.

Jeśli do tej pory nie masz w domu eleganckiego stolika kawowego, to może czas najwyższy, aby poszukać odpowiedniego mebla dla siebie?

One thought on “Stolik kawowy – elegancki mebel salonowy

  • 24 czerwca 2015 at 22:19
    Permalink

    Taaak. Chętnie kupują staer meble, bo są naprawdę dobrze zrobione, ładne i funkcjonalne. Tylko głupiec wyrzuca mebel tylko dlatego, że jest stary. Nie ma co oszukiwać się: współczesne stolarstwo to w przeważającej większości tandeta z różnego rodzaju płyt drewnopodobnych lub krzywych desek i kantówek. Wśród tego badzewia, klasyczna paleta, oszlifowana i polakierowana to luksusowy mebel.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *