Sypialnia pod sufitem

Na polskim rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej mieszkań w starych kamienicach. Jedną z ich cech charakterystycznych są wysokie pomieszczenia, aczkolwiek nie zawsze duże, które trudno zagospodarować.

 

sypialnia na podeście

Fot. e-mieszkanie.pl

Odpowiedzią na problem z zagospodarowaniem przestrzeni pod sufitem jest urządzanie sypialni na podeście. To bardzo ciekawa opcja pozwalająca na wykorzystanie powierzchni, która wydaje się być zupełnie nieużyteczną.

 

W wysokich mieszkaniach coraz częściej pojawiają się podesty w postaci szaf lub schowków, na których znajduje się łóżko. Niekiedy wolna przestrzeń w tak stworzonej sypialni jest także wykorzystana do składowania różnych przedmiotów. Doskonale sprawdza się połączenie łóżka np. z regałem na książki.
Wiele osób zanim zacznie wykonywać jakiekolwiek prace remontowe w swoich domach najpierw stawia sobie pytanie „Co mi da taka zamiana?”. Pytanie takie jest w pełni zasadne i warto je sobie zadać również w chwili podejmowania decyzji o tworzeniu sypialni na podeście.

Odpowiedź na to pytanie najlepiej umieścić w kilku punktach:

  1. Wykorzystanie wolnej przestrzeni – najważniejszą przesłanką do stworzenia sypialni na podeście jest możliwość zagospodarowania wolnej przestrzeni pod sufitem, która zazwyczaj stoi odłogiem.
  2. Powiększenie powierzchni użytkowej mieszkania – to kolejny bardzo ważny powód dla którego warto zaplanować sypialnię pod sufitem. Dzięki umiejętnemu rozplanowaniu przestrzeni wewnątrz podestu można liczyć nie tylko na ciekawy efekt, jeśli chodzi o wygląd, ale także dużo dodatkowej przestrzeni do wykorzystania praktycznego np. na schowek czy powierzchnię biurową.
  3. Nowoczesny wygląd starego mieszkania – dziś nie buduje się już mieszkań o wysokości 3-4 metrów, stąd też rozwiązanie jakim jest łóżko na podeście nie wchodzi w grę. Warto jednak pamiętać, że tak wysokie pomieszczenia można spotkać np. w starych kamienicach. Decydując się na montaż łóżka na podeście stare mieszkanie otrzymuje nowoczesny wygląd, co z pewnością działa na jego korzyść.

One thought on “Sypialnia pod sufitem

  • 29 maja 2015 at 14:12
    Permalink

    Hmmm, nie wiem jak dla Was, ale dla mnie 50 m2 to wcale nie mało. I spokojnie możnaby wiezydlić osobną sypialnię dla mamy i dla cf3rki. Kosztem kuchni co prawda (tzn. połączenia jej z salonem). Ale kilka ciekawych pomysłf3w rzeczywiście można tam podpatrzyć

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *