Wkładki do szuflad – pomysł na dobre zagospodarowanie przestrzeni kuchennej

Jeszcze do niedawna zabudowa kuchenna opierała się w dużej mierze na szafkach otwieranych standardowo za pomocą drzwiczek uchylnych oraz niezbyt głębokich szuflad. Jednakże w ostatnim czasie pojawiły się nowe pomysły na zagospodarowanie przestrzeni kuchennej – m.in. specjalistyczne wkłady do szuflad.

Wkładka do szuflady na słoiki

Wiele gospodyń domowych przechowuje przyprawy w małych torebeczkach papierowych. Nie jest to specjalnie wygodnym rozwiązaniem, co chyba przyzna każdy. Przyprawy wysypują się i brudzą szuflady. Znacznie lepszym pomysłem jest przechowywanie ich w eleganckich, małych słoiczkach do przypraw. Jednakże niewiele kobiet decyduje się na zakup słoiczków do przypraw, ponieważ trudno je przechowywać. Czasami są zbyt wysokie i nie mieszczą się w szufladzie. Innym razem za każdym poruszeniem się szuflady, słoiczki przewracają się, obijają się o siebie i hałasują. Jednakże projektanci firmy IKEA znaleźli proste i skuteczne rozwiązanie tego problemu – wkładki do szuflady na słoiczki. To bardzo proste, wygodne i tanie rozwiązanie, które warto zastosować również w swojej szufladzie.

wkładki do szuflady

Fot. ikea.com

Wkładka na sztućce

Jedną z najpopularniejszych wkładek do szuflad są wkładki na sztućce. Niemal w każdym domu znajduje się taka wkładka. Najczęściej spotykane są wkładki plastikowe, ale coraz częściej można spotkać również wkładki drewniane oraz stalowe. Zarówno drewniane jak i stalowe są znacznie bardziej eleganckie od plastikowych, niestety są też droższe. Warto jednak zaznaczyć, że wkładka na sztućce to podstawa kuchennych dodatków.

wkładka do szuflady

Fot. blum.com

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *