Wyspa kuchenna – wygodne rozwiązanie dla mam i nie tylko

wyspa kuchenna

Fot. pixabay.com

Wyspy kuchenne stały się w ostatnim czasie bardzo modne. Jest to nie tylko ładne, ale również bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Wyspa doskonale sprawdza się w dużych kuchniach oraz w mieszkaniach, gdzie kuchnia połączona jest z innymi pomieszczeniami.

Kiedy warto zdecydować się na wyspę?
Wyspa kuchenna jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych i przestronnych pomieszczeń kuchennych, natomiast zupełnie nie nadaje się do kuchni o niewielkich rozmiarach, gdzie tylko zajmuje miejsce. Wyspa sprawdza się również jako przegroda, kiedy w mieszkaniu jest wyłącznie aneks kuchenny. Jest też bardzo chwalona przez mamy, które mogą równocześnie gotować i mieć swoje dzieci na oku.

Zastosowanie wyspy kuchennej
Wyspy kuchenne mogą być bardzo zróżnicowane. Niektóre mają wmontowany sprzęt kuchenny np. płytę grzewczą, zmywarkę czy zlewozmywak, inne pełnią funkcję blatu kuchennego i stołu lub barku. Najczęściej wyspa wykorzystywana jest też do zainstalowania dodatkowych szafek i szuflad, w których można umieścić niezbędne w kuchni sprzęty.

Wygląd wyspy kuchennej
Wyspy kuchenne są zazwyczaj dostosowane swoim wyglądem do pozostałych części umeblowania kuchni. Można spotkać wyspy w rustykalnym stylu, ale również takie których design jest bardzo nowoczesny.

Zbudowanie wyspy kuchennej jest bardzo dobrym rozwiązaniem i w miarę możliwości warto z niego skorzystać. Kuchnia z wyspą staje się nie tylko bardziej funkcjonalna, ale też elegancka.

 

Propozycje wysp kuchennych za e-mieszkanie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *