Jeszcze kilkanaście lat temu zabudowa kuchenna wykonywana na miarę była luksusem. Większość domowych kuchni wyposażonych było w tradycyjne meblościanki dostępne w sklepach meblowych. Dziś meble na miarę to standard. Każde nowe mieszkanie wyposażane jest w dokładnie przemyślaną konstrukcję mebli, w której mieści się wszystko, co niezbędne w kuchni. Poznaj kilka praktycznych trików, które sprawią, że szafki w kuchni będą nie tylko ładne, ale również wygodne w codziennym użytkowaniu. 
 

Zabudowa kuchenna – pomysł na funkcjonalną kuchnięMeble na wymiar Lubin mają jedną ogromna zaletę, pozwalają maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń. Dzięki takim meblom można zagospodarować skosy na poddaszu czy wysoką kuchnię. Warto skorzystać z tej możliwości podczas projektowania zabudowy kuchennej. Wprawdzie wchodzenie na stołek, po sprzęt kuchenny umieszczony niemal pod sufitem może być uciążliwe, ale z drugiej strony szafka może pomieścić wszystkie rzeczy, które używa się tylko sporadycznie. 

Sprzęt AGD w pięknej obudowieKolejnym atutem zabudowy kuchennej jest możliwość rozmieszczenia sprzętu AGD w sposób ułatwiający jego użytkowanie. Doskonałym tego przykładem jest umieszczanie piekarnika na poziomie barków osoby z niego korzystającej, co znacznie ułatwia używanie tego sprzętu. Ponadto zabudowa kuchenna pozwala schować urządzenia kuchenne w taki sposób, aby jak najlepiej się prezentowały. Tym samym lodówka najczęściej ukryta jest za drzwiczkami identycznymi z tymi, które używane są w szafkach kuchennych, podobnie jak zmywarka czy mikrofalówka.